پنج نکته حرفه ای برای کار با Adobe xd

پنج نکته حرفه ای برای کار با Adobe xd

که در طراحی وب سایت on آذر ۱۴, ۱۳۹۷

راهی سریع برای نام گذاری Assets ها

پنج نکته حرفه ای برای کار با Adobe xd را با اولین مورد شروع میکنیم . آیا می خواهید متغیر ها و asset های خود را با سرعت ویرایش و نام گذاری کنید؟ به جای دکمه Enter از دکمه Tab استفاده نمایید تا به صورت اتوماتیک به متغیر بعدی هدایت شوید.

پنج نکته حرفه ای برای کار با Adobe xd

ایمپورت کردن Asset در Adobe xd

دومین نکته از پنج نکته حرفه ای برای کار با ادوبی ایکس دی : می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه به علاوه در گوشه سمت راست بالای پنل ، کامپوننت ها و متغیر های یک پروژه ای که قبلا در فضای ادوب کلود ذخیره کرده بودید را فراخوانی و در پروژه فعلی استفاده نمایید. همچنین میتوانید یک کامپوننت برای لورم فارسی و لورم انگلیسی خود بسازید و از آن استفاده نمایید.

پنج نکته حرفه ای برای کار با Adobe xd

هایلایت کردن کامپوننت هایی که از رنگ خاص استفاده کرده اند

برای مشاهده اجزایی که از رنگی خاص یا کامپوننت خاص استفاده شده اند بر روی رنگ یا کامپوننت خود راست کلیک کنید و گزینه “Highlight on Canvas” را بزنید، سپس متوجه میشوید که تمامی اجزا با کادری پررنگ میشوند.

ساخت گرادینت در Adobe XD

برای ساخت گرادینت در Adobe xd ابتدا شیپ مورد نظر خود را انتخاب ، سپس از پنل تنظیمات سمت راست بر روی تغییر رنگ کلیک نمایید. در باکس باز شده بالای رنگ ها بر روی گزینه باز شو کلیک نمایید و بر روی انواع گرادینت کلیک نمایید.

کار با Adobe xd

می توانید با کلیک کردن روی نوار رنگ در انتخابگر رنگ یا کنترل شیب روی خود شیء ، به سرعت رنگ های جدید را اضافه کنید.

و اگر تصمیم دارید برخی از رنگ ها را حذف کنید ، می توانید با کشیدن آنها از نوار رنگ به بیرون ، این کار را انجام دهید. همچنین می توانید با انتخاب Stop و فشار دادن کلید Delete ، حذف را حذف کنید.

تغییر رنگ خطوط یک شیپ

پنجمین مورد از پنج نکته حرفه ای برای کار با Adobe xd در مورد خطوط یک shape است . با راست کلیک کردن بروی رنگی که در پنل خود اضافه کردید و انتخاب “Apply to Border” در منوی زمینه در پانل رنگ را به خطوط شیب بکشید.

کار با Adobe xd

در میم کیت پروژه های آماده بسیار حرفه ای قرار داده شده که شما میتوانید آنها را دانلود و استفاده نمایید ( مشاهده تمامی پروژه های Adobe XD ) . اما پیشنهاد ما این هست که همیشه مقدمات و ابزار ها رو هم به خوبی یاد بگیرید و تمرین کنید .

آخرین مصحولات

دسته بندی